*** Як укладаються договори про постачання електричної енергії

..
     Договір про постачання електричної енергії споживачу, у тому числі постачальником універсальних послуг (постачання електричної енергії побутовому та малому непобутовому споживачу) є публічним договором приєднання, з умовами якого Ви можете ознайомитися на веб-сайті ПрАТ “Харківенергозбут” у розділі “Споживачам” та “Послуги”.
         Чинним законодавством передбачено, що зазначений договір вважається укладеним у разі виконання споживачем однієї з умов:
  • оплата отриманого від постачальника рахунку;
  • фактичне споживання будь-яких обсягів електричної енергії;
  • надання заяви-приєднання до договору із зазначенням обраної комерційної пропозиції (бланки заяв-приєднань розміщені на веб-сайті товариства).
     Разом з цим заява-приєднання до договору постачання електричної енергії споживачу має містити такі дані:
1) найменування електропостачальника;
2) адресу веб-сайту електропостачальника;
3) обрану комерційну пропозицію;
4) прізвище, ім'я, по батькові споживача (для фізичних осіб) або назву (для юридичних осіб);
5) паспортні дані, ідентифікаційний код (за наявності) (для фізичних осіб) або витяг, або довідку, або копію виписки з ЄДР (для юридичних осіб) споживача;
6) вид об'єкта;
7) адресу об'єкта, ЕІС-код об'єкта (площадки вимірювання);
8) найменування оператора, з яким споживач уклав договір про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії;
9) ЕІС-код як суб'єкта ринку електричної енергії, присвоєний в установленому порядку
10) інформацію про наявність пільг/субсидії (у разі укладення договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг).

     Окрім цього, заява-приєднання має містити інформацію про дату початку постачання електричної енергії! 

     Разом із заявою-приєднанням всі нові споживачі постачальника універсальної послуги/за вільними цінами надають (п. 3.2.10 ПРРЕЕ):
      Для юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців:
1) копію документа на підтвердження повноважень особи на укладення договору (витяг з установчого документа про повноваження керівника - для юридичних осіб, копію довіреності, виданої в установленому порядку), за необхідності;
2) витяг або копію довідки, копію або роздрукованої з Інтернету виписки з ЄДР;
     Для фізичних осіб:
1) довідку про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків або реєстраційний номер картки платника податків, або копію паспорта (від фізичних осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади і мають відмітку у паспорті довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру фізичної особи - платника податків не вимагається);
2) документи, що підтверджують наявність договору, укладеного з операторам системи на послуги розподілу (передачі) електричної енергії: паспорт точки розподілу (передачі), інформацію про присвоєний ЕІС-код.
     За необхідності споживачі надають копію декларації про готовність об'єкта до експлуатації або сертифіката (для новозбудованих та реконструйованих електроустановок), копію декларації про початок виконання будівельних робіт або дозволу на виконання будівельних робіт (для укладення договору про постачання електричної енергії споживачу на будівельні майданчики) (п. 3.3.5 ПРРЕЕ).
     Додатково новий побутовий та малий непобутовий споживач (договірна потужність об'єкта не перевищує 150 кВт на період з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2020 року та 50 кВт на період після 31 грудня 2020 року) надають копію документа, яким визначено право власності чи користування (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, дарування, оренди, позички, управління тощо) на об'єкт (приміщення), або копію документа, що підтверджує право власності чи користування на земельну ділянку (у разі відсутності на відповідній земельній ділянці об'єкта) - п. 3.3.5 ПРРЕЕ.

     Зверніть увагу, що письмовий примірник договору електропостачальник має надати на вимогу споживача (п. 3.1.7 ПРРЕЕ).