Пільги та субсидії

 

Повідомляємо Вам, що Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» від 06.08.2014 № 409 (далі-Постанова) з 01.10.2014 встановлюються соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії.

Підпунктом 7 пункту 3 вказаної Постанови для користування послугами з електропостачання (з 1 січня 2018) в житлових приміщеннях (будинках) установлені такі соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги:

- у житлових приміщеннях (будинках), крім тих, що зазначені в абзацах третьому - шостому цього підпункту, - 70 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 190 кВт·г на місяць;

- обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання гарячої води - 110 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 230 кВт·г на місяць;

- обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води - 130 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 250 кВт·г на місяць;

- не обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів - 100 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 220 кВт·г на місяць;

- у селах і селищах міського типу для громадян, яким відповідно до законодавства держава забезпечує безоплатне освітлення житла, - 30 кВт·г на місяць на одну особу.

Підпунктом 1 пункту 3 передбачено у разі використання електричної енергії для індивідуального опалення – 30 кВт·г на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період. Соціальна норма житла для індивідуального опалення незалежно від джерела та виду енергії складає 21 кв. метр опалювальної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метр на сім’ю. 

Залежно від особливостей регіонів та типу будівель соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами для розрахунку розміру витрат електричної енергії на потреби опалення, встановлені підпунктом 1 пункту 3 визначаються з урахуванням коригуючих коефіцієнтів, які для Харківського регіону складають:

№ п/п

Назва

Коригуючий коефіцієнт

1

1 - 2 поверхові будівлі

1,149

2

будівлі на 3 і більше поверхів

0,838

 

Також для громадян, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, опалювальний період для надання пільг та субсидій установлюється з 16 жовтня до 15 квітня включно.

До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких згідно із законодавчими актами, зазначеними у пункті 2 Порядку, поширюються пільги: дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.

 

Основним документом, який визначає умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії, є Положення, яке затверджене Постановою КМУ від 21 жовтня 1995 N 848. Згідно Положення, субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, у межах соціальних нормативів і розміром обов’язкового відсотка платежу. Сума платежу для кожного домогосподарства визначається індивідуально і залежить від сукупного доходу сім’ї.

Постановою КМУ від 27 квітня 2016 № 319 (далі-Постанова) передбачено, що громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, не будуть нараховувати відповідні пільги на період отримання субсидії.

Так, відповідно до Постанови у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні, у період її отримання не нараховуються. Інформація про таких осіб вноситься до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується:

- на неопалювальний сезон — з 1 травня по 30 вересня;

- на опалювальний сезон — з 1 жовтня по 30 квітня.

При цьому розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Згідно з «Порядком розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг», затвердженим постановою КМУ від 23.08.2016 № 534, передбачено механізм розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання за особовим рахунком споживача - громадянина, якому призначено субсидію на опалювальний (неопалювальний) сезон, що закінчився.

Розрахунок невикористаної суми субсидії проводиться надавачем послуг, об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельним кооперативом у разі, коли на особовому рахунку одержувача субсидії станом на 1 травня та 1 жовтня обліковується переплата за послугу.

 

З вищевказаними нормативними документами можна ознайомитися на сайті компанії.