Paperless

Інструкція для користування електронним документообміном
 

Інструкція для користування електронним документообміном з використанням сервісу Paperless між ПрАТ «Харківенергозбут» та Споживачем - юридичною особою або фізичною особою-підприємцем

Paperless — сервіс для компаній та підприємців по обміну документами між собою в електронній формі.

Використовуючи Paperless: економите Ваш час та кошти. При цьому документи структуровані та зберігаються в надійному місці. В будь який час Ви маєте доступ до своїх електронних документів, розміщених на сайті Paperless, для перегляду, завантаження на свій комп'ютер та друку.

Обов’язковим реквізитом електронних документів є електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису (далі - КЕП) і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.

Для здійснення електронного документообміну на інформаційному WEB-сервісі Paperless Споживач повинен мати КЕП (у керівника юридичної особи або представника юридичної особи, фізичної особи-підприємця, то скоріш за все, КЕП у Вас є (адже звітність у податкову службу можна здавати лише в електронній формі за допомогою КЕП). Отримати електронну довірчу послугу, а саме отримати КЕП можливо в одному з Акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК) перелік яких розміщено на сайті за посиланням: https://czo.gov.ua/ca-registry.


Перед початком роботи на WEB-сервісі Paperless необхідно:

 1. Зареєструватись на інформаційному WEB-сервісі Paperless на сайті Інтернет-сервісу за посиланням: https://paperless.com.ua/ (далі - Інтернет-сервіс), під час реєстрації вказати наступні дані:

           – ім'я та прізвище Споживача/назва підприємства, адреса електронної пошти, пароль (самостійно обираєте собі пароль).

 1. Завантажити та заповнити Угоду щодо електронного документообміну:

  Угода щодо електронного документообміну за договором про постачання електричної енергії споживачу; 
  Угода щодо електронного документообміну за договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг.

Примітка: Якщо між Споживачем і ПрАТ «Харківенергозбут» укладено декілька договорів про постачання електричної енергії споживачу та/або за договорів про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг то Угоду необхідно завантажувати та заповнювати у відповідності до кожного укладеного договору.

 1. Підписати Угоду КЕП та направити за допомогою Інтернет-сервісу на електронну адресу: paperobmin.prat.kh@gmail.com

Примітка: Угоди, які було надіслано на електронну адресу: paperobmin.prat.kh@gmail.com без КЕП або КЕП не відповідає вимогам - не вважаються та не розглядаються.

Після отримання ПрАТ «Харківенергозбут», підписаної зі сторони Споживача Угоди щодо електронного документообміну, на адресу електронної пошти Споживача, яка була вказана під час реєстрації на Інтернет–сервісі https://paperless.com.ua/ буде надіслано адреси електронної пошти співробітників ПрАТ «Харківенергозбут», які будуть застосовуватися при електронному документообміні.


Здійснення електронного документообміну відбувається наступним чином:

 1. Споживач отримує на свою електронну пошту повідомлення про те, що співробітник ПрАТ «Харківенергозбут» завантажив на Інтернет–сервісі документ (назва файлу документа) і надав Споживачу до нього доступ.

  • Для перегляду завантаженого на Інтернет–сервісі документу Споживач переходе за посиланням: https://paperless.com.ua/ - відкриває свою сторінку (зазначає свій логін та пароль).

  • У вкладці «Документи» Споживач відкриває документ, який надійшов від співробітника ПрАТ «Харківенергозбут» для підписання, та ознайомлюється з його змістом (за необхідністю Споживач має можливість завантажити документ на свій комп'ютер та роздрукувати).

  • Споживач підписує документ за допомогою КЕП.
  • Після підписання Споживачем за допомогою КЕП документу співробітник ПрАТ «Харківенергозбут», який завантажив даний документ отримує на свою електронну пошту повідомлення про те, що документ підписано з боку Споживача.