Інформація щодо договорів про постачання (закупівлю) електроенергії для бюджетних установ

18.11.2021

 

 

 

Шановні споживачі бюджетних установ різних рівнів!

   Якщо ви маєте укладений договір про постачання (закупівлю) електричної енергії у відповідності до Закону України “Про публічні закупівлі” з ПрАТ “Харківенергозбут” (далі - Товариство) з терміном дії до 31.12.2021, то хочемо Вам нагадати про припинення дії договору найближчим часом.
   Адже, згідно з п. 3.2.15. “Правил роздрібного ринку електричної енергії”, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312 (далі — Правила), “У разі закінчення строку дії договору про постачання електричної енергії або дострокового його розірвання (за ініціативою електропостачальника) електропостачальник не пізніше ніж за 20 календарних днів до передбачуваного дня припинення дії договору та постачання електричної енергії повинен повідомити про це споживача, відповідного (відповідних) оператора (операторів) системи та постачальника “останньої надії”, на території діяльності якого розташовані електроустановки такого споживача, із зазначенням дати припинення постачання електричної енергії споживачу.
  Споживач після отримання повідомлення електропостачальника має право ініціювати зміну електропостачальника у порядку, встановленому в розділі VI цих Правил”.
   Продовжити договір про постачання (закупівлю) електричної енергії можна шляхом укладання додаткової угоди за Вашим офіційним зверненням відповідно до вимог п. 8 ч. 5, ч. 6 ст. 41 Закону України “Про публічні закупівлі” від 25.12.2015 № 922-VIII (зі змінами)“Дія договору про закупівлю може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджено в установленому порядку”.
   У разі, якщо споживач електричної енергії не встиг чи не зміг укласти договір з Товариством в зазначений термін, ми будемо змушені перевести його на постачальника “останньої надії” згідно з вимогами Правил.
  Також необхідно пам'ятати, що вартість електричної енергії у постачальника останньої надії завжди вища орієнтовно на 30 %, а для бюджетних установ це дуже важливо.
   З метою вирішення нагальних питань щодо закупівлі електроенергії пропонуємо звернутись до договірного відділу Товариства за телефонами: 093-094-94-60, 093-094-94-65, 093-094-94-58, 093-094-95-86.