З 1 жовтня 2019 року в Україні стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

28.10.2019

Постановою Кабінету Міністрів України  від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» (зі змінами), затверджений «Порядок  надання пільг на оплату житлово-комунальних  послуг у грошовій формі».

Монетизація пільг відбуватиметься двома способами:

1.Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього Ощадбанк вестиме персоніфікований облік пільговиків і коштів, які поступатимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Потім кошти переказуватимуть на рахунки управителів, об'єднань, виконавців комунальних послуг.

Цей механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати. Йдеться, передусім, про людей літнього віку.

2.Пільги у грошовій готівковій формі, за бажанням пільговика здійснюватиметься шляхом перерахунку органом соціального захисту населення коштів на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку, або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта». Для цього пільговику необхідно звернутися з заявою до 15 жовтня (15 травня) до управління праці та соціального захисту населення адміністрацій районів, для зазначення  виплатних реквізитів.

Громадяни, які отримають кошти у грошовій готівковій формі, повинні щомісяця сплачувати вартість фактично спожитих житлово-комунальних послуг з урахуванням суми пільги.

Управління праці та соціального захисту населення щомісячно направляє списки на підприємства надавачі житлово-комунальних послуг про осіб пільгової категорії які набули чи втратили право на пільги. Тому пільговикам необхідно повідомляти управління у разі зміни місця проживання, змін у складі сім’ї.

За отриманням інформації про будь-які питання, пов’язані з нарахуванням пільги, пільговики звертаються до органів соціального захисту населення за місцем перебування на обліку.
За отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) пільговики звертаються до управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг.
За отриманням інформації про операції, здійснені за обліковим записом пільговика щодо перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг, пільговики звертаються до АТ «Ощадбанк». Інформація надається в порядку, визначеному АТ «Ощадбанк».