*** Як оформлюються пільгові знижки та субсидії

..
     З 01.01.2019 ПрАТ “Харківенергозбут” є постачальником електричної енергії  універсальних послуг (постачання електричної енергії побутовому та малому непобутовому споживачу) на території Харківської області у відповідності до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 26.10.2018 № 1268 та ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу згідно з Постановою НКРЕКП від 19.06.2018 № 505.
     Згідно п. 4.25 Постанови № 312 “Правила роздрібного ринку електричної енергії” від 14.03.2018 “Споживачі, що визначені у встановленому Кабінетом Міністрів України (далі — КМУ) порядку вразливими, повідомляють про це постачальника універсальної послуги у заяві-приєднанні до договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг. У такому разі розмір пільгової плати побутового споживача за використану електричну енергію визначається у порядку, встановленому КМУ”.
     Тобто, побутовий споживач, який має право на встановлені законодавством пільги з оплати спожитої електричної енергії, повідомляє у письмовій заяві енергопостачальника про своє право на пільгу. Пільгова оплата здійснюється з дня подання побутовим споживачем заяви.
     Звертаємо увагу, що у разі коли декілька членів однієї сім'ї, які проживають разом, мають право на пільги з оплати спожитої електричної енергії, пільга надається тільки одному з членів сім'ї. Побутовий споживач, який має декілька пільг, може обрати одну, більшу за розміром пільгу. Пільги з оплати спожитої електричної енергії надаються  за місцем  проживання.
     Щодо оформлення субсидії для відшкодування витрат на оплату електричної енергії побутовий споживач звертається до Управління соціального захисту населення з відповідною заявою.
     Враховуючи вищевикладене, у разі наявності у споживача пільгової знижки та субсидії, вони будуть враховані ПрАТ “Харківенергозбут” при розрахунках з 01.01.2019.