*** Як враховується сума передоплати на 01.01.2019

..
   Згідно з Законом України “Про ринок електричної енергії”, АТ “Харківобленерго”, яке провадило діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом, здійснило юридичне відокремлення діяльності з розподілу електричної енергії від інших видів діяльності вертикально інтегрованого суб’єкта господарювання шляхом створення електропостачальника.
     З 01.01.2019 ПрАТ “Харківенергозбут” є постачальником електричної енергії за вільними цінами та універсальних послуг на території Харківської області у відповідності до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 26.10.2018 № 1268 та ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу згідно з Постановою НКРЕКП від 19.06.2018 № 505.
     Враховуючи  вищезазначене,  розрахунок за використану електричну енергію між ПрАТ “Харківенергозбут” та споживачем здійснюється виключно з 01.01.2019.
     Правонаступником в частині прав та обов’язків за договорами про постачання/користування електричної енергії, що діяли до 01.01.2019 залишається  АТ “Харківобленерго”, яке продовжує виконання функції з розподілу електричної енергії на території Харківської області.
     На сьогоднішній день АТ “Харківобленерго” проводить роботу щодо повернення кожному споживачу перераховані ним авансові платежі за електроенергію.
     З метою недопущення подвійної оплати за один і той самий розрахунковий період, спожива- чами у яких станом на 01.01.2019 на особових рахунках АТ “Харківобленерго” наявна переплата за електроенергію, до кінця I кварталу 2019 року АТ “Харківобленерго” має врегулювати із такими споживачами питання зарахування кредиторської заборгованості, шляхом ії зарахування на рахунок із спеціальним режимом використання ПрАТ “Харківенергозбут”.