Ефективне використання природного газу у побуті

  1. Розмір опалювального приладу повинен відповідати розміру приміщення, що опалюється.
  2. Опалювальні прилади та радіатори будуть більш ефективними, якщо їх не затуляти меблями, важкими шторами, одягом чи декоративними панелями.
  3. Система “тепла підлога” – спосіб підвести тепло саме туди, де воно найбільше потрібно. Наприклад, під робочий стіл або на ділянку підлоги, де ходять мешканці.
  4. Перед початком кожного опалювального сезону слід перевіряти систему. Варто усунути повітряні пробки, відремонтувати місця можливого протікання, звертаючи особливу увагу на місця з’єднань частин системи. Це дозволить уникнути проривів  під час експлуатації системи у холодний період.
  5. Газову колонку або бойлер, які відпрацювали 15-20 років, варто замінити, бо з часом ці пристрої втрачають ефективність (ККД = 50%), але й небезпечні в роботі, оскільки на них не працює або зовсім відсутня автоматика безпеки.
  6. Встановлення термостатичного вентиля на радіатор, який дозволить контролювати температуру в будинку, квартирі або окремій кімнаті та зекономити до 10% газу.
  7. Більша частина тепла з будинку втрачається трьома шляхами: через двері та вікна, через дах та через зовнішні стіни. Відповідно, їх слід утеплювати. Найбільш доступний варіант, який може обрати кожен - утеплити вікна поролоновими смужками, підтягнути дверні петлі та додатково оббити самі двері, задути монтажною піною місця виходу та входу труб з оселі.
  8. Вікна з подвійним або потрійним заскленням у кілька разів зменшують втрати тепла.
  9. Необхідно підвищити теплоізоляцію вхідних дверей, звертаючи увагу на низ, верх та бічні стики між дверима і стіною.
  10. Товстий килим знижує тепловитрати, які йдуть через підлогу.
  11. Модернізація системи вентиляції, а саме рекуперація тепла, – це реальний спосіб економії.
  12. Готуйте на такій потужності пальника, яка потрібна для вибраної Вами страви, після закипання вогонь треба зменшити. Враховуйте те, що найбільша температура знаходиться на кінчиках полум`я, тому не дозволяйте газу “облизувати” Ваші каструлі і сковорідки, адже це шкодить і посуду, і Вашому сімейному бюджету.
  13. Для економії газу за використанням газової колонки (котлу-колонки) встановіть регулятор газу на приладі так, щоб не доводилось розбавляти гарячу воду холодною на крані (змішувачі), вода повинна бути прийнятною для тіла – це значно зменшить витрати газу.
  14. Для купання придбайте економічну душову насадку. Це економить і воду, і газ.
  15. Не намагайтеся “економити”  газ незаконними способами – це дуже дорого, дешевше споживати стільки газу, за скільки маєте змогу сплатити та своєчасно повідомляйте Оператору ГРМ реальні показники лічильника.