Чи загрожує погіршення погодних умов енергетичній сфері та комфорту населення?

30.12.2021

   Останні кілька днів в Україні спостерігаються значне зниження температури та погіршення погодних умов. Такі зміни мають безпосередній вплив на споживання електричної енергії у населення. Як зазначив міністр енергетики Герман Галущенко під час брифінгу, присвяченого проходженню опалювального сезону, тільки 21 грудня через похолодання споживання електренергії зросло на 1 Гвт.

   “На сьогоднішній день у зв'язку із похолоданням споживання зросло на 1000 МВт. Станом на 21 грудня споживання становить 22,5 тис. МВт. При такому споживанні ми маємо значний резерв потужності, щоб забезпечити країну відповідним обсягом електроенергії”, - сказав Галущенко.

   У країні також є додактові ресурси у теплової генерації та гідрогенерації, відзначив міністр. У свою чергу, атомна генерація має резерв у 600 МВт. За необхідності, ці потужності можуть бути включені у роботу.

   Крім того, за його словами, збільшуються і запаси вугілля на складах теплових електростанцій. Ресурс постачається морським шляхом, з кінця листопада цього року і на даний час в Україну прибуло шість суден з близько 400 тис. тонн вугілля. До кінця грудня 2021 року за планом надійде ще майже 300 тис. тонн вугілля.

   За словами Галущенка, у грудні вказаного періода споживання вугілля становитиме близько 1,8 млн тонн, а надходження становитиме 2 млн тонн. Тобто, до кінця грудня цього року Україна збільшить запаси вугілля на складах.

   Отже Галущенко запевнив, що причин для хвилювання немає, і різкі перепади температури та зміни погодних умов ніяк не вплинуть на комфортне проходження опалювального періоду. Україна в змозі забезпечити своє населення необхідними ресурсами, зокрема електро- та тепловою енергію.

Дякуємо за Вашу увагу та розуміння!