Інформація для споживачів, що мають електроопалення.

13.01.2022

       

         Під час опалювального сезону стало актуальним питання про тариф для споживачів, які мають електроопалення.

          ПрАТ “Харківенергозбут” (далі - Товариство) повідомляє, що постановою від 28.12.2020 № 1325  Кабінета  Міністрів України тариф на електроенергію, що діяв до 01 січня 2021 року для населення, зокрема, для тих, хто проживає у будинках, обладнаних електроопалювальними установками, затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 26.02.2015  № 220 “Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню” було скасовано і встановлено єдину фіксовану ціну для населення – 1,68 грн. за 1 кВт*год.

          01.02.2021 Кабінет Міністрів України постановою № 64 затвердив порядок компенсацій за підвищення тарифів для тих споживачів, у кого встановлене електроопалення на 1 квартал 2021 року. З 1 січня  і до кінця березня 2021 року споживачі отримали компенсацію від держави. Для цих цілей  Міністерством соціальної політики було передбачено бюджетну програму за КПКВК 2501410 “Компенсація у зв’язку з підвищенням тарифів на електричну енергію на оплату електричної енергії населенням, яке проживає в житлових будинках, в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання, а також багатодітними, прийомними сім'ями та дитячими будинками сімейного типу” згідно з Законом України “Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” щодо компенсації у зв’язку з підвищенням тарифів на електричну енергію” від 29.01.2021 № 1158-ІХ  з обсягом видатків у сумі 1,4 млрд. грн.
          З 1 жовтня 2021 року відбулися зміни у ціні електричної енергії для населення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.06.2019 № 483 “Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії”. Для тих, хто використовує електричну енергію до 250 кВт*год на місяць включно, тариф становить 1,44 грн. за 1 кВт*год за весь обсяг споживання. Для споживачів, що використовують понад 250 кВт*год, ціна не змінюється – 1,68 грн. за 1 кВт*год за весь обсяг спожитої електричної енергії.
          Для споживачів, що мають електроопалення, також діють вищевказані тарифи на електроенергію в залежності від спожитого обсягу. Також згідно з інформацією від Міністерства соціальної політики України, оприлюдненою у ЗМІ, для споживачів, які мають електроопалення у поточному опалювальному сезоні, надання компенсації вже не передбачено. Відповідно, споживачам, які використовують електроопалення, доведеться платити за фіксованими тарифами і вже не розраховувати на компенсації від держави.