Міжнародні експерти проаналізували результати роботи нового ринку електроенергії в Україні.

30.10.2020

   28.10.2020 р. відбулась онлайн-зустріч в.о. Міністра енергетики Ольги Буславець, фахівців Міністерства із експертами проектів міжнародної технічної допомоги ESP USAID та Low Carbon Ukraine. Зустріч була присвячена представленню звітів за результатами експертного аналізу роботи нового ринку електричної енергії в Україні.

   «Імплементація реформи ринку електричної енергії в Україні була проведена в стислі терміни, фактично за два роки. І Міністерством, в межах компетенції, було проведено велику роботу з підготовки низки нормативних документів, підзаконних актів, третинного регулювання для того, щоб цей ринок запрацював», – зазначила очільниця Міненерго.

   Ринок було відкрито 1 липня 2019 у відповідності із Законом «Про ринок електричної енергії».

   «Вже більше року працює новий ринок електричної енергії. Всі без винятку, і органи виконавчої влади, і регулятор, і учасники ринку вчились працювати в нових умовах. Органи виконавчої влади постійно переглядали і удосконалювати документи, які регулюють діяльність на ринку», – наголосила Ольга Буславець, додавши, що цей процес продовжується і за останні півроку Міністерством енергетики, Урядом в цілому, Верховною Радою України докладено багато зусиль, щоб стабілізувати ситуацію на ринку.

   «Хочу наголосити, що Міністерство зацікавлене саме у незалежній оцінці роботи нової моделі ринку. Тому, звертаючись до фахівців проектів з проханням провести такий аналіз, ми жодним чином не акцентували увагу щодо напрямків такого аналізу, проблемних питаннях чи висновків, які мали б в ньому міститися. Важливо мати не лише незалежну фахову оцінку результатів роботи ринку за попередній період, але й також експертні пропозиції для органів влади, регулятора щодо вдосконалення його функціонування. Зі свого боку, Міністерство надало усю необхідну інформаційну, технічну та організаційну підтримку для забезпечення підготовки звіту», – підсумувала в.о. Міністра.

   За підсумками обговорення планується представити результати звітів проектів для більш широкого кола заінтересованих учасників ринку електричної енергії.

Інформація оприлюднена на офіційному веб-сайті Міністерства енергетики України - http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/#