Нагадуємо про необхідність своєчасної передачі показань засобів комерційного обліку.

30.03.2021

   З січня 2019 року розрахунки між споживачем та електропостачальником (іншими учасниками роздрібного ринку, якщо вони беруть участь у розрахунках) здійснюються згідно з даними, отриманими від адміністратора комерційного обліку, функції якого тимчасово виконує відповідний оператор системи розподілу.

  А відтак розрахунки за використану електричну енергію з січня 2019 року ПрАТ “Харківенергозбут” проводить на підставі показань засобів комерційного обліку (далі - ЗКО), які зчитуються та передаються товариству оператором системи розподілу, у тому числі АТ “Харківобленерго” та АТ “Укрзалізниця”.

    Щоб уникнути непорозумінь, рекомендуємо передавати покази протягом двох днів до кінця розрахункового місяця та трьох днів наступного розрахункового періоду. Ці покази вважаються даними на перше число календарного місяця.

   Наші споживачі можуть передати фактичні показання ЗКО своїм операторам систем розподілу:

АТ “Харківобленерго” :

 • банер “Передача показів засобу обліку” на сайті АТ “Харківобленерго”, при натисканні якого потрібно ввести дванадцятизначний особовий рахунок та покази засобу обліку;

 • sms-повідомлення з номером особового рахунку та показами приладу обліку (через пробіл) на короткий номер 4300 (повідомлення платні, згідно з тарифами вашого оператора мобільного зв'язку);

 • мобільний додаток “Харенерго”;

 • особистий кабінет на сайті АТ “Харківобленерго”;

 • Viber-бот. Щоб знайти чат-бот, потрібно відкрити додаток Viber, натиснути кнопку “Додати контакт” та відсканувати QR-код на сайті АТ “Харківобленерго”. Після вибору боту треба слідувати підказкам;

 • Telegram-бот. Відкрити додаток Telegram, у рядку “Пошук” набрати латинськими символами KharkivOblEnergobot або @Kooz2bot (без пробілів) та обрати потрібний канал. Після вибору боту відкриється діалог, який слід активувати, натиснувши кнопку “Start”;

 • мегабанк - щоб передати дані, користувачеві потрібно ввійти до свого кабінету на сайті ЄРЦ (нові користувачі мають зареєструватися). Нова функція розміщена у розділі Комунальні послуги ЄРЦ. Користувач має увійти до цього розділу. Ввести свій особовий рахунок. Обрати “Показники лічильників”. Далі обрати назву постачальника комунальної послуги: АТ “Харківобленерго”. Ввести показання. Натиснути “Надіслати”. Про успішність операції повідомляє значок “Операція успішна”.
 • Кол-центр АТ “Харківобленерго”. Кол-центр працює щоденно та цілодобово.

  Номери телефонів для передачі показань ЗКО: 057-34-24-413, 067-23-40-413, 063-05-40-413, 050-05-40-413. Покази лічильника можна передати без з'єднання з оператором, через голосове меню самообслуговування.

  Також можна передати покази ЗКО через електропостачальника:

 • без реєстрації на сайті ПрАТ “Харківенергозбут”, в меню “Передача показів” https://zbutenergo.kharkov.ua/

   Для споживачів електроенергії на території діяльності оператору системи розподілу АТ “Укрзалізниця” показання засобу комерційного обліку можна передати за номерами телефонів:

Харківське лінійне відділення:

(057) 724-16-21

(057) 724-20-54

(057) 724-57-44

Сумське лінійне відділення:

(057) 724-85-63

Куп'янське лінійне відділення:

(057) 427-34-53

Лозівське лінійне відділення:

(057) 45-52-73

Основ'янське лінійне відділення:

(057) 729-20-58