НКРЕКП підвищує стандарти якості життя побутових споживачів в частині енергозабезпечення.

23.10.2020

   До Регулятора надходить велика кількість скарг від побутових споживачів щодо обмеження технічними засобами договірної потужності електроспоживання на їх об’єкти з боку операторів системи розподілу електричної енергії, що унеможливлює нормальне функціонування елементарних домашніх електроприладів.

    Так, станом на вересень 2020 року виходячи із скарг споживачів, оператори систем розподілу не виконали у повній мірі фінансові зобов’язання за договорами на постачання електричної енергії та про користування електричною енергією і рекомендації надані НКРЕКП, що у свою чергу призводить до соціальної напруги в суспільстві.

    З метою захисту прав споживачів Регулятором було розроблено проєкт постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до постанови НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 312 «Про внесення змін до Правил роздрібного ринку електричної енергії».

    Проєктом планується зобов’язати всіх операторів систем розподілу:

  •  до 01.06.2021 здійснити заходи із повернення споживачам коштів за даними особових рахунків, відкритих у постачальників за регульованим тарифом на яких станом на 01.01.2019 утворилась переплата за електричну енергію. Крім цього, погодити договірну потужність з індивідуальними побутовими споживачами.
  •  до 01.01.2022 погодити з індивідуальними побутовими споживачами за формою, що є додатком до Правил, дозволену (договірну) потужність згідно з оформленими паспортами точок розподілу.

    Інформація оприлюднена на офіційному веб сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП, Регулятор) - http://www.nerc.gov.ua/