Шановні споживачі!

05.05.2022

             
             Приватне акціонерне товариство “Харківенергозбут” (далі - Товариство) повідомляє, що кошти перераховані споживачами за спожиту електричну енергію шляхом перерахування через АТ “Мегабанк” або мобільного додатку “ТОДОБАНК”, на рахунок Товариства не надходять.
             Відповідно до Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 оплата за електричну енергію вважається здійсненою після того, як на спецрахунок Постачальника надійшла вся сума коштів. Отже, до отримання коштів від банку споживачі вважаються боржниками та порушниками умов Договорів про постачання електричної енергії. 
             Відповідно до ст. 30 Закону України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні”, - переказ вважається завершеним з моменту зарахування суми переказу на рахунок отримувача або її видачі йому в готівковій формі.
              Для недопущення настання негативних наслідків, передбачених умовами Договорів про постачання електричної енергії, у зв'язку із несвоєчасною оплатою, рекомендуємо Вам вимагати від банківської установи належного виконання своїх зобов'язань, в частині своєчасного перерахування коштів, керуючись чинним законодавством України.
             Реалізувати своє право на оскарження дій банківської установи можливе шляхом звернення на гарячу лінію банківської установи або на офіційний сайт Національного банку України у розділі “захист прав споживачів” з можливістю онлайн моделювання скарги та подальшим викладенням змісту звернення (https://bank.gov.ua/ua/consumer-protection/citizens-appeals#).
             Питання щодо несвоєчасного перерахування коштів також знаходить своє вираження у негативних відгуках споживачів на адресу АТ “Мегабанк”.
             Тому, ми наполегливо просимо сплачувати за спожиту електроенергію через системи електронних платежів інших банків:
- сайт, особистий кабінет або мобільний додаток “ПриватБанк” 
(https://privatbank.ua/plategi-za-kominalnie-i-prochie-uslugi, https://next.privat24.ua/);
- ​сайт, особистий кабінет або мобільний додаток “Ощадбанк”
(https://www.oschadbank.ua/payments, https://online.oschadbank.ua/wb/);
- сайт, особистий кабінет або мобільний додаток “Easy Pay”
(https://easypay.ua/ua/catalog/utility/harkov, https://easypay.ua/ua/profile/);
- сайт або відділення АТ “Укрпошта”(https://www.ukrposhta.ua/ua/platezhi);
- мобільний додаток “Харенерго”. 
             Світло обов'язково переможе темряву і все буде Україна!