Як можна заощадити власні кошти і допомогти країні?

01.09.2022

          У цей непростий період, коли країна наповну використовує всі свої ресурси, а кожний другий ЇЇ громадянин задається питанням: “На що витратити кошти у першу чергу?”, радимо згадати про різні методи заощадження, наприклад, про заходи з енергоефективності.
          Енергоефективність - це не обмеження у використанні енергоресурсів, а розсудливе і відповідальне відношення до використання енергії, яке дає можливість споживачам - заощадити на комунальних витратах, а країні - зберегти свої енергетичні ресурси, підвищити продуктивність промисловості та вберегти довкілля.
          Нижче наведені заходи з енергоефективності та енергозбереження, які можна запровадити у побуті:
1.  Використання енергоефективних ламп освітлення - світлодіодних енергозберігаючих ламп, які не містять шкідливих речовин - і економлять до 90% електроенергії, ще й прослужать до 30 разів довше за звичайні лампи розжарювання. Також можна встановити світлорегулятори і датчики, які автоматично вмикають і вимикають світло при появі людини.
2. Використання енергоефективної побутової техніки класу “А++”, “А+” і “А” допоможе зменшити споживання електричної енергії на 30-50% у порівнянні з приладами класу “В”.
3. Правильне користування холодильником згідно всіх норм і правил: не встановлюйте холодильник біля газової плити чи опалювальних приладів, або в місця, де є пряме сонячне проміння, регулярно розморожуйте його згідно з інструкцією (економія до 10-15%)  та слідкуйте за його чистотою (без льоду і снігу), підтримуйте оптимальну температуру у холодильнику та морозильній камері, регулюйте їх відповідно до температури в кухні та охолоджуйте їжу перед тим як ставити її у холодильник.
4. Повне завантаження пральної та посудомийної машин. При неповному завантаженні перевитрати електроенергії складають 10-15 %. А якщо вибрана неправильна програма прання у пральній машині, то перевитрата складає до 30%.
5. Правильне користування електрочайником - кип’ятіть необхідну кількість води та своєчасно видаляйте накип, який утворюється. Чайник з накипом у 30 разів гірше проводить тепло.
6. Не залишайте електроприлади в “режимі сну” чи  увімкненими довше, ніж потрібно.
             Як бачите все дуже просто і не потребує зайвих зусиль. Просто, користуйтесь електроенергію у разі необхідності, раціонально та без зайвих затрат. У майбутньому це може стати гарною звичкою, яка піде на користь не тільки Вам, а й всім українцям. Україна - починається з тебе!