Зміни до законів України щодо комплексної термомодернізації будівель.

29.08.2022


 

          1 серпня 2022 року Президентом України було підписано Закон 2392-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель» (далі - Закон).
          Закон суттєво спрощує процес впровадження енергоефективних заходів в будинках, спорудах та полегшує співпрацю з Фондом енергоефективності.
          Окрім основних змін представлених Законом:
- впровадження систем енергетичного менеджменту в будівлях державного сектору;
- запровадження комплексного підходу до формування політики у сфері енергетичної ефективності будівель за рахунок стратегії термомодернізації будівель в Україні та створення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель;
- можливість поетапного фінансування Фондом енергоефективності проєктів термомодернізації, що знижує фінансове навантаження на співвласників будинків;
- включення у грантові виплати Фонду енергоефективності частки супутніх з енергоефективними заходами робіт, які є необхідною та невід’ємною частиною реалізації проєкту термомодернізації.
          Закон також передбачає можливість залучення Фонду енергоефективності до здійснення будівельних робіт щодо відновлення (ремонту та/або реконструкції) пошкодженого внаслідок воєнних дій багатоквартирного будинку (квартир, нежитлових приміщень, спільного майна багатоквартирного будинку), якщо фінансування таких робіт здійснюється за рахунок грантової (безповоротної) грошової допомоги   Фонду енергоефективності на період дії правового режиму воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення або скасування.
           Внесення цих змін до Закону є важливим кроком в  умовах, які зараз склалися - багато людей крім власного житла втратили ще й роботу, а отже й кошти на існування. Тож передбачені Законом зміни можуть допомогти у відновленні пошкоджених будинків, а у тих, які вціліли сприяти утепленню ліній теплових мереж, встановленню індивідуальних теплових пунктів, тим самим, зменшивши для людей суми до сплат у рахунках.